Konferencja Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie
21 października w piątkowe przedpołudnie w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego rozpoczęła się konferencja Ośrodka Pomocy Społecznej. Wydarzenie nosiło nazwę Śrem przeciw przemocy.- kompleksowe działania w przeciwdziałaniu przemocy. Sprawdzamy, jak przebiegło całe wydarzenie.
W Śremie o przeciwdziałaniu przemocy
Celem konferencji było uświadomienie społeczności lokalnej czym są i jakie oblicza mają zjawiska przemocy w rodzinie. Podczas wydarzenie wiele osób mogło przekonać się również o tym, jak zapobiegać i ograniczać przemoc w rodzinie. Wydarzenie było adresowane nie tylko do pracowników pomocy społecznej, pedagogów czy przedstawicieli organizacji samorządowych, ale również do mieszkańców gminy Śrem, a szczególnie rodzin z dziećmi i osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Różne oblicza przemocy
Jak podkreśliła Maria Świndurska, kierownik śremskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przewodnicząca zespołu interdyscyplinarnego w Śremie, działania prowadzone przez ośrodek są długofalowe i długoletnie. Ich zakres dotyczy przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i w otoczeniu. Dobór prelegentów wydarzenie był szczególny, a sam temat bardzo ważny. Okres po pandemiczny spowodował, że wiele przejawów agresji i niewłaściwych zachowań w rodzinie powoduje, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy. Jeden z tematów dotyczy kobiet i uzależnień kobiet. Na piątkową konferencję w Śremie zaproszono trzech prelegentów, którzy skupią się na szerokiej tematyce związanej z przemocą. Jedna z prelekcji poświęcona jest tematyce agresji u dzieci i przemocy wobec nich. Drugi mówca opowie o przemocy wobec osób starszych i niesamodzielnych. Ostatni prelegent wygłosił mowę o kwestiach alkoholizmu kobiet.